Masaż
Body Wrapping
Przeznaczenie:
zabieg przeznaczony dla mężczyzn i dla kobiet z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz zwiotczałą, suchą i szorstką skórą.
W skład zabiegu wchodzi:
- zmycie ciała
- peeling
- koncentrat
- maska
- owinięcie ciała folią
- masaż
Masaż relaksacyjny
Masaż relaksacyjny ma przede wszystkim zastosowanie przy redukcji napięć oraz stresu. Stres atakuje zarówno małe jak i duże partie mięśni, osłabiając nie tylko ogólne krążenie, ale także cały układ limfatyczny, który jest oparty na regularnych skurczach mięśni.
Usztywnienie ich przez podwyższony tonus mięśniowy osłabia także układ odpornościowy, limfa zaczyna trudniej krążyć. Nadmierne rozbudowanie niektórych mięśni, a także usztywnienie ich w wyniku oddziaływania chronicznego stresu wpływa nie tylko na sposób poruszania się, ale jednocześnie zmniejsza się elastyczność oraz gracja ciała.
Masażem powinno być objęte całe ciało albo przynajmniej jego tylna strona.
Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny pobudza skórę i mięśnie pacjenta (zmniejszając ich napięcie), przywraca prawidłowy rytm serca, jak również poprawia krążenie krwi.
Masaż świecą
Masaż świecą to jeden z popularniejszych zabiegów relaksacyjnych i upiększających.
Ta forma masażu zjednuje sobie zwolenników dlatego, że podczas zabiegu można poddać się całkowitemu odprężeniu i przy okazji zadbać o nawilżenie i odżywienie swojego ciała.
Podczas masażu świecą atmosfera w gabinecie staje się intymna, ciepła i przyjemna. Tlące się światło świec oddziałuje na zmysły, mieszanka aromatów pieści nozdrza, a dłonie masażystki sprawiają, że mięśnie stają się całkowicie rozluźnione i zrelaksowane.
Refleksologia stóp
Lecznicze uciskanie punktów znajdujących się na stopie, które odpowiadają poszczególnym narządom w ciele człowieka.
Regularny masaż pozwala łagodzić dolegliwości poprzez pobudzenie potencjału samouzdrawiania organizmu. Jest to również bezpieczny i naturalny sposób na relaks.
Drenaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny to specjalny masaż uciskowy stosowany zarówno w celach fizjoterapeutycznych jak i upiększających. Poprawa przepływu limfy podczas zabiegu przynosi wiele korzyści dla organizmu. Jest skuteczny w leczeniu obrzęków limfatycznych i walce z cellulitem.
– wspomaga metabolizm
– poprawia funkcjonowanie układu limfatycznego
– przyśpiesza proces oczyszczania
– wspomaga transfer tłuszczu uwolnionego podczas innych zabiegów (np. kriolipolizy) do układu limfatycznego.
Tempo masażu jest bardzo wolne – ok. 10-15 płynnych i delikatnych ruchów na minutę. Zabiegi mogą odbywać się nawet do kilku razy dziennie.
Regularne stosowanie tego typu zabiegów przez dłuższy okres czasu wspiera rozwój systemu dobrze funkcjonujących naczyń limfatycznych skóry oraz sprzyja tworzeniu nowych naczyń obocznych.
W kosmetologii drenaż limfatyczny sprawdza się jako masaż odprężający, zabieg wspomagający odchudzanie, a także zabieg kosmetyczny twarzy.
Drenaż warto zastosować w następujących sytuacjach:
– przed rozpoczęciem kuracji antycellulitowej,
– w przypadku problemu tzw. „ciężkich nóg” (opuchlizna pojawiająca się pod koniec dnia, twarde nabrzmiałe łydki),
– dla poprawy krążenia i likwidacji obrzęków u kobiet chodzących na wysokich obcasach,
– w celu wzmocnienia organizmu po przebytych chorobach
Masaż modelujący sylwetkę – antycellulitowy polecamy szczególnie Paniom, które chcą poprawić wygląd swojej skóry i wspomóc proces zrzucania zbędnych kilogramów.
Obejmuje najważniejsze i najbardziej efektywne sposoby masażu, ukierunkowane na korektę estetycznych defektów ciała takich jak:
– cellulit
– nadmiar tkanki tłuszczowej
– spadek napięcia i jędrności skóry
Modelowanie sylwetki to praca z całym ciałem (profilaktyka) lub z miejscami problemowymi (biodra, uda, łydki, talia, brzuch, ramiona).
Masaż opiera się na kilku grupach głaskań i ugniatań stymulujących lipolizę (rozpad tłuszczu) i eliminację (wydalenie) produktów rozpadu a także na głębokich drenażowych ruchach, poprawiających przepływowość głębokich naczyń, likwidujących napięcie i zastoje w powierzchniowym systemie naczyń krwionośnych.
W przypadku spadku napięcia i jędrności skóry stosuje się ruchy tonizujące, aktywujące procesy syntezy kolagenu i elastyny, przyspiesza się podział tkanki nabłonkowej w okolicach zmarszczek. Masaż bezpośrednio wpływa na mobilizację komórek tłuszczowych tzn. przedostanie się ich zawartości do krwiobiegu gdzie podlegają procesom metabolicznym.
- poprawia kondycję naczyń włosowatych
- redukuje zmarszczki
- zwiększa wchłanianie kosmetyków – daje podwójny efekt odżywienia skóry
- poprawia krążenie oraz przepływ limfy i płynu śródmiąższowego.
Masaż próżniowy pomaga wyeliminować zjawisko stagnacji w skórze, intensyfikuje procesy metaboliczne i pobudza „oddech” skóry. Dzięki masażowi skóra staje się elastyczna, bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, zwiększa się aktywność skurczowa mięśni twarzy, poprawia się napięcie i elastyczność skóry.